خسارت 222 میلیارد دلاری عراق به سبب پروژه های غیرواقعی

خسارت 222 میلیارد دلاری عراق به سبب پروژه های غیرواقعی بازار پرواز: در صورتیكه نخست وزیر مكلف عراق برای گرفتن رأی اعتماد از پارلمان در دوشنبه آتی آماده می شود، بر اساس گزارش اخیر پارلمان، پرونده پروژه های غیرواقعی و كذائی در این كشور مطرح گردیده است كه بیشتر از 200 میلیارد دلار برای عراق خسارت به دنبال داشته است.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از العربی الجدید، كمیسیون مالی پارلمان عراق در تحقیقی از ضرر بیشتر از ۲۰۰ میلیارد دلاری وارد شده به این كشور به سبب پروژه های دروغین و جعلی از سال ۲۰۰۳ تا سال ۲۰۱۳ پرده برداشت.
در همین راستا، جمال كوجر، عضو كمیسیون مذكور در سخنانی اظهار نمود: وزارتخانه ها از سال ۲۰۰۳ به بعد به یك دستاورد و غنیمتی برای احزاب سیاسی و افراد بانفوذ تبدیل شدند.
وی ادامه داد: به سبب سهم خواهی، فساد و درگیری بر سر دستاوردها و كرسی در پارلمان در این دوره ۲۲۲ میلیارد دلار صرف طرح های غیرواقعی شده است.
كوجر در ادامه اشاره كرد: طرف های نظارتی در نتیجه فشارهای سیاسی و منافع مشترك كه مانع از افشای طرح های مذكور شده است، قادر به معرفی یك فرد هم به دادگاه نیستند.
در همین حال، محمد الجبوری، مشاور سابق وزارت برنامه ریزی عراق به العربی الجدید اظهار داشت: طرح های جعلی در بعضی از استان های عراق در مقایسه با طرح های واقعی بیشتر است.
وی تاكید كرد: اموالی كه صرف طرح های مذكور شده برای بازسازی مناطق تخریب شده كافی است.
در همین راستا، نمایندگان پارلمان نیز تاكید دارند كه این پرونده در رأس اولویت های دولت جدید كشورشان باشد.
یك نماینده در پارلمان عراق كه گفته می شود نزدیك به محمد توفیق علاوی است، در این زمینه به العربی الجدید اظهار داشت: برنامه های دولت جدید شامل تشكیل یك دادگاه مختص جرایم مربوط به فساد است و پرونده طرح های كذائی نیز در این دادگاه باز خواهد شد.
این منبع در ادامه اشاره كرد: این پروژه ها شامل ساخت بیمارستان، ورزشگاه، نیروگاه های تولید برق، مجتمع های مسكونی، شبكه های فاضلاب، و طرح های دیگر است.
طبق گفته منابع پارلمانی عراق، پروژه های مربوط به بخش برق بیشترین سهم را در بین طرح های مذكور دارد.
منبع:

1398/12/02
13:39:26
5.0 / 5
4046
تگهای خبر: تولید , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم