نسل جدید عایق ها در داخل كشور تولید شد

نسل جدید عایق ها در داخل كشور تولید شد بازار پرواز: پژوهشگران در یك شركت دانش بنیان نسل جدید عایق ها را به تولید رساندند.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی و فناوری، حسن برگزین مدیرعامل شركت دانش بنیان با اشاره به تولید نوع جدیدی از عایق های نانویی در كشور اظهار داشت: با استفاده از «بلنكت های هواژل» با كمترین ضخامت عایق می توان خطوط سرد و گرم را عایق كاری كرد. كه مزایای بسیاری دارند. بجای استفاده از ۲۰ سانتی متر عایق های قدیمی می توان ۵ سانتی متر از این عایق ها استفاده كرد، بنا بر این در فضا و زمان نصب صرفه جویی صورت می گیرد.
وی بیان كرد: این عایق ها كاملا به صورت آب گریز تولید می شوند؛ به عبارتی دیگر رطوبت و آب به هیچ عنوان تاثیری بر روی كارآیی آن ندارند؛ این درحالی است كه عایق پشم شیشه و یا پشم سنگ این خاصیت را ندارند و در اثر برخورد رطوبت موجب خوردگی سطح زیر عایق می شوند.
به گفته برگزین، این عایق ها دارای استواری بسیار بالایی هستند، بطوریكه با عبور از روی این عایق هیچگونه فشردگی در آن ایجاد نمی گردد. علاوه بر این، به سبب ساختار نانومتری، این عایق ها از طول عمر بالایی نیز برخوردار می باشند. این عایق ها كاملا ضد حریق هستند و تا دمای ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ درجه سیلسیوس را تا مدت زمان چندین دقیقه تحمل می كنند بطوریكه به سطح زیر عایق نیز صدمه ای وارد نخواهد شد.
وی افزود: این محصول تنها عایقی است كه از دمای منفی ۲۰۰ درجه سلسیوس تا مثبت ۶۵۰ درجه سلسیوس را به صورت پیوسته قابلیت استفاده دارند. به دلیلهای خاصیت كه در این عایق وجود دارد از این محصول می توان در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، برج تقطیر، راكتور، خطوط انتقال، ساختمان سازی، كوره ها، لباس های ضد حریق، صنایع نظامی و هواپیما و بسیاری موارد دیگر استفاده نمود.
این فعال فناور بیان كرد: این شركت در حال تولید لباس ضد حریقی است كه تنها با ۳ میلیمتر ضخامت تحمل ۲۵۰۰ درجه سلسیوس را دارد كه این لباس در صنایع نظامی كشور تست خودرا با موفقیت سپری كرده است. ۲ سفارش دهنده از كشورهای چین و روسیه به دنبال خرید دانش فنی این محصول هستند.
به گفته این فعال فناور، ایران پس از كشورهای آمریكا، آلمان، كره جنوبی چهارمین كشور دارنده فناوری هواژل است. قیمت تمام شده محصول این شركت حدودا یك پنجم قیمت نمونه مشابه خارجی آن است.


منبع:

1398/12/05
14:04:53
5.0 / 5
3675
تگهای خبر: بال , تولید , خرید , دانش بنیان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم