توافق فهرست مشترك عربی با ائتلاف آبی - سفید بر سر بند عدم اجرای معامله قرن

توافق فهرست مشترك عربی با ائتلاف آبی - سفید بر سر بند عدم اجرای معامله قرن به گزارش بازار پرواز فهرست مشترك عربی با ائتلاف آبی - سفید با مكلف شدن رئیس این ائتلاف برای تشكیل دولت به توافق رسیده است.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه القدس العربی چاپ لندن، رئیس فهرست مشترك عربی اعلام نمود كه در دیدار روز گذشته با روون ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی با مكلف كردن بنی گانتس، رئیس ائتلاف آبی - سفید به تشكیل دولت موافقت كرده است چونكه گانتس به مردم تعهد داده كه برای سرنگونی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم و دادن حقوق فلسطینی های داخل تلاش كند.
یك منبع مطلع در فهرست مشترك عربی به القدس العربی اظهار داشت: بندی در این توافق وجود دارد كه مانع اجرای "معامله قرن" می شود.
فهرست مشترك عربی در اطلاعیه ای اعلام نمود تلاشهای دولت وحدت بین لیكود و آبی - سفید را پیگیری می كند.
فهرست مشترك عربی افزود، در صورت مكلف شدن گانتس به تشكیل دولت به جای نتانیاهو احتیاج به وجود مذاكرات عمیق تر و فراگیرتر خواهیم داشت.
۶۱ نماینده از ۱۲۰ نماینده موضع شان را ضد نتانیاهو اعلام نموده بودند و همین مسئله به گانتس اجازه می دهد تا فرصت چیره شدن بر نتانیاهو را بیابد. تحلیل گران معتقدند كه گانتس از روند مكلف شدنش از جانب ریولین برای فشار بر نتانیاهو و تحمیل شروطش بر او برای تشكیل دولت وحدت استفاده خواهد نمود.
هیئت فهرست مشترك درخواست های اساسی را عرضه كرده همچون درباره مسئله فلسطین و لزوم توقف جنایت های انهدام منازل اعراب و گسترش مناطق نفوذ شهرها و شهرك های عربی است.
فهرست مشترك در اطلاعیه ای اعلام نمود: فضا بین دو هیئت مثبت است. فهرست مشترك عربی دید كه فهرست آبی - سفید در مقابل قدرت فهرست مشترك ناچار شد به شكل مستقیم با این فهرست تعامل داشته باشد.
ایمن عوده، رئیس ائتلاف فهرست مشترك عربی اعلام نمود این ائتلاف در مقابل دو گزینه بد و بدتر است.
او گفت فهرست مشترك عربی به توافق اولیه ای با آبی - سفید رسیده كه به باعث آن گانتس متعهد شده قانون انهدام منازل عربی را لغو كرده و طرح دولتی برای مبارزه با خشونت و جنایت تدوین كند.
احمد الطیبی، نماینده ائتلاف مشترك اظهار داشت: توافق میان فهرست مشترك و فراكسیون آبی - سفید شامل بند سیاسی در رابطه با نزاع فلسطین و اسرائیل است در خصوص اینكه دولت به ریاست گانتس هیچگاه تدابیر سیاسی یكجانبه را اتخاذ نخواهد كرد.
اشاره وی به معامله قرن است كه نتانیاهو آماده اجرای آن است.
از جانب دیگر حزب كمونیست اسرائیل و جبهه دموكراسی صلح و برابری نسبت به سوءاستفاده نتانیاهو از بحران ویروس كرونا برای ضربه زدن به دستگاه قضایی و آزادی فردی در سایه وضعیت فوق العاده در كشور اخطار داد.
این دو حزب در بیانیه مشتركی اعلام كردند: اعمال وضعیت فوق العاده بر دستگاه قضایی برای ممانعت از محاكمه نتانیاهو و فعال سازی دستگاه های نظارت الكترونیكی بر شهروندان تدابیر خطرناكی است.
این دو حزب اعلام نمودند مسئله واجب سرنگونی نتانیاهو است. این دو حزب نسبت به تأسیس دولت وحدت با شراكت نتانیاهو اخطار دادند.
مقرر است روون ریولین ظهر امروز (دوشنبه) رسما گانتس را به تشكیل دولت مكلف كند.
گانتس به حمایت ائتلاف چپ گرای میانه، فهرست مشترك عربی و حزب اسرائیل خانه ما دست یافته است.
آویگدور لیبرمن، رئیس ائتلاف اسرائیل خانه ما در نشستی با گانتس اظهار داشت: ما بنی گانتس را به یك دلیل ساده تأیید می نماییم. ما در انتخابات قبل هم گفتیم مهم ترین مسئله ممانعت از انتخابات چهارم است.
دادگاه مركزی قدس یكشنبه به علت انتشار كرونا نخستین جلسات محاكمه نتانیاهو را به تأخیر انداخت.1398/12/26
14:21:00
5.0 / 5
3343
تگهای خبر: الكترونیك , دستگاه , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
هواپیمای ریموت
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم