ربات دسته بندی و مرتب كردن وسایل از طریق رسید

ربات دسته بندی و مرتب كردن وسایل از طریق رسید بازار پرواز: مرتب كردن و دسته بندی كوهی از ابزار و لوازم به هم ریخته همچون كارهای وقت گیر و دشوار است كه از این پس ربات های پیشرفته می توانند این كار را هم انجام دهند.به گزارش بازار پرواز به نقل از انگجت، با اینكه انجام چنین كارهایی توسط انسان به هوش زیادی نیاز ندارد، اما محول كردن اقدامات یادشده به ربات ها نیازمند استفاده از هوش مصنوعی بالا برای یاددادن نحوه شناسایی و انتخاب اشیا و لوازم مختلف و همین طور شیوه مرتب كردن آنهاست.
رباتی كه توسط محققان دانشگاه های ام آی تی و پرینستون تولید شده برای انجام اموری همچون دسته بندی لوازم منزل و مرتب كردن اشیای به هم ریخته و پاكسازی صحنه یك حادثه یا محل زلزله زده قابل استفاده می باشد.
پژوهشگران ابتدا نحوه شناسایی اشیای مختلف را به این ربات آموختند و سپس از آن برای مرتب كردن لوازم مختلف بهره گرفتند. دسته بندی اشیا با كاربرد ربات یادشده با دقت بالایی انجام می گردد و ربات یادشده از درك بالایی در مواجهه با شرایط جدید و به منظور مرتب كردن اقلامی كه برای نخستین بار با آنها مواجه می شود، برخوردار می باشد.
ربات مذكور با استفاده از دوربین های مختلف خود تصاویر مختلفی از اشیا تهیه می كند و با تحلیل عكس ها با استفاده از شبكه عصبی خود برای دسته بندی آنها اقدام می كند. این ربات كه هنوز نامی برایش انتخاب نشده در ابتدای ساخت تنها ۵۴ درصد دقت داشت كه حالا این رقم به ۷۵ درصد افزایش یافته است.

1396/12/04
11:16:27
5.0 / 5
4505
تگهای خبر: بال , ربات , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
لوازم پرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم