خاخام ارشد یهودی: صدها هزار یهودی اروپا را به سبب افزایش یهودی ستیزی ترك كرده اند

خاخام ارشد یهودی: صدها هزار یهودی اروپا را به سبب افزایش یهودی ستیزی ترك كرده اند بازار پرواز: رئیس نهاد موسوم به ˮكنفرانس خاخام های اروپاییˮ اظهار كرد، تشدید یهودی ستیزی در اروپا سبب شده تعداد زیادی از یهودیان ساكن آنجا مجبور به خروج از این قاره و عزیمت به اراضی اشغالی یا آمریكا شوند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، پینچاس گلدشمیت رئیس نهاد "كنفرانس خاخام های اروپایی" به اسپوتنیك اظهار داشت: برآورد شده كه در ۲۰ سال قبل نزدیك به ۴۰۰ هزار یهودی این قاره را ترك كرده اند.
گلدشمیت اشاره كرد: مقام های یهودیان در صدد رسیدگی به مساله یهودی ستیزی بر پایه اطلاعات آماری هستند. من معتقدم چیزی كه بیشتر از همه افزایش این مشكل را نشان داده است كاهش تعداد یهودیان ساكن اروپا است.
وی در ادامه اضافه كرد: در ۲۰ سال قبل تعداد یهودیان اروپا از دو میلیون نفر به ۱.۶ میلیون نفر كاهش یافته و بالغ بر ۴۰۰ هزار یهودی در این مدت تصمیم به ترك اروپا گرفته اند و این نشاندهنده وجود مشكل است.
وی گفت كه این یهودیان عمدتاً از اروپا به اسرائیل یا آمریكا رفته اند.
بگفته این خاخام ارشد یهودی، خیلی از رهبران یهودیان می گویند نمی خواهند شاهد موج مهاجرت یهودیان از اروپا بوده و همزمان هیچكاری برای پیشگیری از آن صورت نگیرد.
گلدشمیت اضافه كرد: رهبران جوامع یهودی سراسر جهان باید ارتباط شان را با مقام های كشورها حفظ نموده و به آنها نسبت به تهدیدهای امنیتی مقابل یهودیان آگهی داده و از آنها بخواهند با تبلیغات حاوی یهودی ستیزی مقابله كنند.
ماه فوریه فرانسه كه میزبان یكی از بزرگترین جوامع یهودی اروپاست اعلام نمود كه میزان تهدیدها و اقدام ها مقابل یهودیان در این كشور در سال ۲۰۱۸، در مقایسه با سال پیش از آن ۷۴ درصد افزایش یافته است. علاوه بر آن آلمان باز بعنوان یك كشور اروپایی دیگر میزبان جامعه ای بزرگ از یهودیان، از افزایش ۱۰ درصدی اقدامات ضد یهودی در همین دوره زمانی آگاهی داد.1397/12/27
13:32:39
5.0 / 5
4939
تگهای خبر: بال , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
هواپیمای ریموت
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم